XP

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

ICQ-Mail

402982137
Matiasek.12@seznam.cz

V.I.P.

anketa

Windows 7

  • Windows 7 Starter Edition
  • Windows 7 Home Basic
  • Windows 7 Home Premium
  • Windows 7 Professional
  • Windows 7 Enterprise
  • Windows 7 Ultimate  

Instalace Windows Seven jen tak na zkouškuWindows Seven Beta 1

Pokud si chcete Windows Seven vyzkoušet, nemusíte si zrovna poškodit stávající instalaci Windows Vista (nebo XP). Velmi bezpečný způsob je instalace do virtuálního počítače, který si vytvoříte třeba programem Microsoft Virtual PC 2007, který je k dispozici zdarma. I díky tomuto programu mám pro vás spoustu obrázků z průběhu instalace.

Na začátku si můžete ihned zvolit české prostředí (tedy klávesnici, nikoli jazyk, kterým s vámi bude Seven mluvit):

Instalace si pak vyžádá váš souhlas s licenční smlouvou (mimochodem, četl ji někdo?). Následuje zásadní volba: upgradovat, nebo čistou instalaci? Na Virtual PC samozřejmě čistou instalaci, ale na Vistu by měl jít použít upgrade. V této fázi toto ale rozhodně nedoporučuji na váš "živý" (používaný) systém, protože patrně neexistuje cesta zpět a dost pravděpodobně nebude možné z testovací verze upgradovat na plný systém, až bude k dispozici...

Během instalace také můžete spravovat oddíly disku, stejně, jako u Visty. Pak proběhne kopírování a základní nastavení systému.

Po nějaké době (při instalaci na Virtual PC po velmi dlouhé době) si instalace vyžádá zadání uživatelského jména a pojmenování počítače. Další krok mnohým nahání hrůzu: zadání produktového kódu. Pro účely testování můžete tento krok klidně vynechat, na testování budete mít i bez aktivace dost času. Následuje ještě kontrola hodin a časového pásma.

Pokud je váš počítač připojen k síti, budete vyzvání k výběru typu sítě; podobně jako u Visty si můžete vybrat, zda jde o soukromou (tedy pravděpodobně bezpečnou) síť, nebo o síť, kde naprosto netušíte, kdo ji s vámi sdílí (typicky veřejný WIFI hotspot např. v kavárně). Co je u Sevenu nové, je možnost vytvářet své malé soukromé sítě - heslo vám systém raději sám vygeneruje, nezapomeňte si jej poznamenat. Pak si ještě prohlédnete jeden "teploměr", než se Seven spustí.

První spuštění bude, zejména na Virtual PC, poněkud zdlouhavé. Nakonec ale uvidíte nový desktop s rybou. Osobně bych řekl, že nic moc, předpokládám, že ve finálním Sevenu bude něco pěknějšího...

Pokud se tedy rozhodnete instalovat do Microsoft Virtual PC (ke stažení zde), vězte, že potřebujete poněkud výkonnější systém. Minimum pro instalaci Sevenu je 512 MB operační paměti, tzn. váš systém musí mít nejméně giga (MS Virtual PC nepovolí virtuálnímu stroji více než polovinu).

Test ve Virtual PC - má smysl?

Instalací ve virtual PC si můžete vyzkoušet mnoho nových vlastností Sevenu: např. hlavní panel nebo nové knihovny - jakési "zásobárny" zástupců kamkoli na disk. Ale samozřejmě má Virtual PC řadu omezení, např. vám nepojede Aero. A hlavně, vůbec takto neodhalíte, zda vám Seven na vašem počítači pojede, nebo ne: v prostředí Virtual PC má totiž Seven ideální podmínky, které samozřejmě vůbec nijak nesouvisí s vaším počítačem. Seven neuvidí vaši grafickou kartu, televizní kartu, bluetoothová zařízení, zvukovou kartu apod. - komunikuje jen se svým hostitelem, což je aplikace Virtual PC, která nabízí ideální (i když primitivní) grafiku, zvukovku i síťovou kartu.